Manner UTZ

Odpovědný požitek

Koncem roku 2011 učinila společnost Manner dalekosáhlé rozhodnutí, které mělo příznivý vliv nejen na váš požitek, ale také na jiný kontinent: od nynějška nakupujeme na všechny vaflové výrobky Manner výhradně kakao s certifikací UTZ! Tím neseme aktivní odpovědnost za zemědělce, jejich rodiny i za ekosystém v Africe – kontinentu, z něhož pochází kakao, které se ve společnosti Manner zpracovává na oblíbené cukrovinky. 

Klasika mezi oplatkami – od nynějška s kakaem z trvale udržitelných zdrojů!

Každou sekundu se slupnou dvě balení oplatek Manner. Již přes 100 let jsou oplatky Manner podle originálního receptu a v nezměněné velikosti jemným, křupavým požitkem, který se vejde akorát do pusy. Že to už lépe nejde? Ale ano! Od ledna 2012 se podle potřeby na oplatky Manner a všechny ostatní výrobky Manner ze sortimentu oplatek a vaflí nakupuje kakao z trvale udržitelného zemědělství. 

Co se skrývá za certifikátem UTZ?

Certifikace UTZ je jedním z celosvětově největších programů trvalé udržitelnosti pro kávu, kakao a čaj. Slovo UTZ ostatně pochází z jazyka Mayů, první vyspělé kultury, která pěstovala kakao, a znamená „dobrý“.

UTZ Certified je nezisková organizace, která mimo jiné podporuje pěstitele kakaa, kteří se zabývají trvale udržitelnou produkcí kakaa. Zemědělci s certifikací UTZ jsou školeni v oblastech podnikové ekonomiky, sociálních pracovních podmínek a managementu životního prostředí. To pěstitelům kakaa napomáhá v tom, aby pracovali úspěšněji, dosahovali vyšších výnosů a mohli tak zvyšovat svou životní úroveň. Jednotlivým rodinám to například umožňuje posílat své děti do školy. K zajištění kvality certifikovaného kakaa podléhají pěstitelé kakaa a jejich plantáže pravidelným kontrolám nezávislými experty.

Přečtěte si o UTZ Certified více na www.utzcertified.org

Trvale udržitelně i v budoucnu

Trvalá udržitelnost je ve společnosti Manner důležitým tématem, protože budoucnost společnosti závisí jak na našich dodavatelích, tak na našich zákaznících. Proto jsme se rozhodli používat kakao s certifikací UTZ. Vy přicházíte jako konzument lahodných výrobků společnosti Manner z trvale udržitelné produkce a přispíváte tak zároveň k trvale udržitelnému životnímu prostředí.